Emfanizo

Emfanizo

ΕΜΦΑΝΙΖΩ
I appear
Active Passive
Singular Plural Singular Plural
I
N
D
I
C
A
T
I
V
E
Pres
ent
εμφανίζω εμφανίζουμε, εμφανίζομε εμφανίζομαι εμφανιζόμαστε
εμφανίζεις εμφανίζετε εμφανίζεσαι εμφανίζεστε, εμφανιζόσαστε
εμφανίζει εμφανίζουν(ε) εμφανίζεται εμφανίζονται
Imper
fect
εμφάνιζα εμφανίζαμε εμφανιζόμουν(α) εμφανιζόμαστε, εμφανιζόμασταν
εμφάνιζες εμφανίζατε εμφανιζόσουν(α) εμφανιζόσαστε, εμφανιζόσασταν
εμφάνιζε εμφάνιζαν, εμφανίζαν(ε) εμφανιζόταν(ε) εμφανίζονταν, εμφανιζόντανε, εμφανιζόντουσαν
Aorist εμφάνισα εμφανίσαμε εμφανίστηκα εμφανιστήκαμε
εμφάνισες εμφανίσατε εμφανίστηκες εμφανιστήκατε
εμφάνισε εμφάνισαν, εμφανίσαν(ε) εμφανίστηκε εμφανίστηκαν, εμφανιστήκαν(ε)
Per
fect
έχω εμφανίσει
έχω εμφανισμένο
έχουμε εμφανίσει
έχουμε εμφανισμένο
έχω εμφανιστεί
είμαι εμφανισμένος, -η
έχουμε εμφανιστεί
είμαστε εμφανισμένοι, -ες
έχεις εμφανίσει
έχεις εμφανισμένο
έχετε εμφανίσει
έχετε εμφανισμένο
έχεις εμφανιστεί
είσαι εμφανισμένος, -η
έχετε εμφανιστεί
είστε εμφανισμένοι, -ες
έχει εμφανίσει
έχει εμφανισμένο
έχουν εμφανίσει
έχουν εμφανισμένο
έχει εμφανιστεί
είναι εμφανισμένος, -η, -ο
έχουν εμφανιστεί
είναι εμφανισμένοι, -ες, -α
Plu
per
fect
είχα εμφανίσει
είχα εμφανισμένο
είχαμε εμφανίσει
είχαμε εμφανισμένο
είχα εμφανιστεί
ήμουν εμφανισμένος, -η
είχαμε εμφανιστεί
ήμαστε εμφανισμένοι, -ες
είχες εμφανίσει
είχες εμφανισμένο
είχατε εμφανίσει
είχατε εμφανισμένο
είχες εμφανιστεί
ήσουν εμφανισμένος, -η
είχατε εμφανιστεί
ήσαστε εμφανισμένοι, -ες
είχε εμφανίσει
είχε εμφανισμένο
είχαν εμφανίσει
είχαν εμφανισμένο
είχε εμφανιστεί
ήταν εμφανισμένος, -η, -ο
είχαν εμφανιστεί
ήταν εμφανισμένοι, -ες, -α
Fut
ure
Cont
inuous
θα εμφανίζω θα εμφανίζουμε, θα εμφανίζομε θα εμφανίζομαι θα εμφανιζόμαστε
θα εμφανίζεις θα εμφανίζετε θα εμφανίζεσαι θα εμφανίζεστε, θα εμφανιζόσαστε
θα εμφανίζει θα εμφανίζουν(ε) θα εμφανίζεται θα εμφανίζονται
Simp
Fut
θα εμφανίσω θα εμφανίσουμε, θα εμφανίζομε θα εμφανιστώ θα εμφανιστούμε
θα εμφανίσεις θα εμφανίσετε θα εμφανιστείς θα εμφανιστείτε
θα εμφανίσει θα εμφανίσουν(ε) θα εμφανιστεί θα εμφανιστούν(ε)
Fut
Perf
θα έχω εμφανίσει
θα έχω εμφανισμένο
θα έχουμε εμφανίσει
θα έχουμε εμφανισμένο
θα έχω εμφανιστεί
θα είμαι εμφανισμένος, -η
θα έχουμε εμφανιστεί
θα είμαστε εμφανισμένοι, -ες
θα έχεις εμφανίσει
θα έχεις εμφανισμένο
θα έχετε εμφανίσει
θα έχετε εμφανισμένο
θα έχεις εμφανιστεί
θα είσαι εμφανισμένος, -η
θα έχετε εμφανιστεί
θα είστε εμφανισμένοι, -ες
θα έχει εμφανίσει
θα έχει εμφανισμένο
θα έχουν εμφανίσει
θα έχουν εμφανισμένο
θα έχει εμφανιστεί
θα είναι εμφανισμένος, -η, -ο
θα έχουν εμφανιστεί
θα είναι εμφανισμένοι, -ες, -α
S
U
B
J
U
N
C
T
I
V
E
Pres
ent
να εμφανίζω να εμφανίζουμε, να εμφανίζομε να εμφανίζομαι να εμφανιζόμαστε
να εμφανίζεις να εμφανίζετε να εμφανίζεσαι να εμφανίζεστε, να εμφανιζόσαστε
να εμφανίζει να εμφανίζουν(ε) να εμφανίζεται να εμφανίζονται
Aorist να εμφανίσω να εμφανίσουμε, να εμφανίσομε να εμφανιστώ να εμφανιστούμε
να εμφανίσεις να εμφανίσετε να εμφανιστείς να εμφανιστείτε
να εμφανίσει να εμφανίσουν(ε) να εμφανιστεί να εμφανιστούν(ε)
Perf να έχω εμφανίσει
να έχω εμφανισμένο
να έχουμε εμφανίσει
να έχουμε εμφανισμένο
να έχω εμφανιστεί
να είμαι εμφανισμένος, -η
να έχουμε εμφανιστεί
να είμαστε εμφανισμένοι, -ες
να έχεις εμφανίσει
να έχεις εμφανισμένο
να έχετε εμφανίσει
να έχετε εμφανισμένο
να έχεις εμφανιστεί
να είσαι εμφανισμένος, -η
να έχετε εμφανιστεί
να είστε εμφανισμένοι, -ες
να έχει εμφανίσει
να έχει εμφανισμένο
να έχουν εμφανίσει
να έχουν εμφανισμένο
να έχει εμφανιστεί
να είναι εμφανισμένος, -η, -ο
να έχουν εμφανιστεί
να είναι εμφανισμένοι, -ες, -α
Imper
ative
Pres εμφάνιζε εμφανίζετε εμφανίζεστε
Aorist εμφάνισε εμφανίστε εμφανίσου εμφανιστείτε
Part
iciple
Pres εμφανίζοντας εμφανιζόμενος
Perf έχοντας εμφανίσει, έχοντας εμφανισμένο εμφανισμένος, -η, -ο εμφανισμένοι, -ες, -α
Infin Aorist εμφανίσει εμφανιστεί


2017-03-22T01:54:57+00:00